Maišeliai | maiseliai.com

Maišeliai Jūsų verslui

Kada plastikas pradėtas naudoti masinėje gamyboje?

| January 2, 2018 | Comments Off on Kada plastikas pradėtas naudoti masinėje gamyboje?

Plastiko naudojimas šiuo metu yra neatsiejamas nuo bet kokios masinės produkcijos gamybos. Plastikas naudojamas tiek kaip žaliava įvairiems produktams gaminti, tiek kaip medžiaga, iš kurios gaminamos įvairios pakuotės ar pakavimo plėvelės, maišai ar maišeliai tai produkcijai pakuoti. Naujų medžiagų, tokiųkaip plastikas poreikis atsirado XIX a., kuomet labai stipriai išaugo įvairių gaminių poreikis, todėl pradėtapereidinėti prie masinės gamybos. Populiacijos didėjimas, pragyvenimo lygio gerėjimas, žmoniųcentralizacija miestuose lėmė, kad išaugo įvairių prekių, ypač rodančių statusą, poreikis. Kadangi rankųdarbas pradėtas intensyviai mechanizuoti, pagaminamos produkcijos apimtys išaugo ir prireikėmedžiagų, kurios galėtų pakeisti brangius natūralius (gamtinius) polimerus, tokius kaip ragas ar drambliokaulas.

1862 m. Londone vykusioje Pasaulinėje parodoje buvo pristatytas parkensinas. Medžiaga buvo laibaisusidomėta, kadangi ji puikiai tiko gamybai: lengvai formuojamas, galėjo būti įvairių spalvų, turėjo gražiąpaviršiaus tekstūrą. Medžiagą pagamino išradėjas A. Parkes, tirpindamas celiuliozę (medienos miltus irmedvilnės atliekas) azoto rūgštyje. Šio proceso rezultatas – nitroceliuliozė. 1866 m. jis įkūrė plastikogamybos kompaniją, tačiau dėl nitroceliuliozės trapumo nesugebėjo užtikrinti produkto kokybės, todėlkompanija bankrutavo.

Pirmą kartą nitroceliuliozė komerciškai sėkminga pradėta naudoti 1869 m. JAV. Sumaišius nitroceliuliozęsu kamparu gauta daug stabilesnė ir ne tokia trapi nitroceliuliozės rūšis, pavadinta celiulioidu.Celiulioidas iš karto pradėtas naudoti biliardo rutulių gamybai, kadangi rinkoje buvo labai didelis drambliokaulo trūkumas. Deja, netrukus išaiškėjo, kad biliardo rutuliai, pagaminti iš celiulioido, kartais sprogsta.Taip buvo nustatyta, kad medžiaga yra sprogi. Problemai spręsti buvo pagaminta acetilceliuliozė (celiuliozės acetatas), kuri naudojama ir šiandien. Iš acetilceliuliozės gaminami teniso kamuoliukai.

Atradus stabilią celiulioido versiją, medžiaga pradėta gaminti masiškai ir labai paplito tiek tarp JAV tiektarp Europos gamintojų, todėl celiulioidas gali būti laikomas pirmuoju plastiku, kuris naudotas masinėjegamyboje. Tai davė pradžią plastiko erai ir paskatino išradėjus ieškoti naujų plastiko rūšių, kuriassėkmingai galima būtų naudoti gamyboje. Procesai suintensyvėjo XX a. ir tebesitęsia dabar. Nuolatieškoma naujų medžiagų ir plastiko rūšių. Šiuo metu aktualu ir labai svarbu atrasti ir pradėti naudotiplastiko rūšis iš kurių pagaminti maišeliai ar pakuotės lengviau suirtų ir būtų draugiškesni aplinkai.

Comments

Comments are closed.

 • Kontaktai

  UAB “Plasteda”
  Adr.: Raudondvario pl. 242G, Kaunas, LT-47159.
  Įm. kodas. 301007552
  PVM mok. kodas: LT100003425919
  Bankas: AB SEB Bankas
  Banko kodas: 70440
  A.S. LT907044060008230674
  Mob. +370 630 80 080
  Tel.: +370 37 370364
  El. paštas: info@plasteda.lt

 • Produkcija

  gaminys 1 gaminys 2 gaminys 3 kiti gaminiai