Maišeliai | maiseliai.com

Maišeliai Jūsų verslui

Plastiko gamyba

Kaip vyksta polimerizacijos procesas?

Pagrindinė žaliava, iš kurios gaminami maišeliai, plėvelės ir įvairūs įpakavimai yra plastikas. Plastikas yrapolimeras, t.y. jį sudaro ilgos molekulės, sudarytos iš daug besikartojančių struktūrinių vienetų, t.y.mažesnių molekulių, vadinamų monomerais. Polimerai gaunami polimerizacijos metu. Tai cheminėreakcija, kurios metu kelios vienodos monomerų molekulės jungiasi į vieną didelę molekulę – polimerą.

Norint kad vyktų polimerizacijos reakcija, visų pirma reikia rasti tinkamas molekules – monomerus. Tokiumonomerų šaltiniu gali būti etilenas. Naudojant etileno monomerus gaminama nemažai plastiko rūšių.Etilenas yra nedidelis angliavandenilis, susidedantis iš dviejų anglies ir keturių vandenilio atomų.Polimerizacijos procesui suaktyvinti paprastai naudojami katalizatoriai. Tai medžiagos, kurios padedavykti cheminei reakcijai ir padidina cheminės reakcijos greitį, tačiau pačios reakcijoje nedalyvauja.Prasidėjus polimerizacijos procesui šimtai ar net tūkstančiai monomerų suformuoja ilgą polimerograndinę. Vienu metu susiformuoja milijonai tokių grandinių. Susiformavusi medžiaga vadinama plastikoderva ir į plastiko produkcijos gamybos įmones tiekiamas miltelių ar įvairių formų ir dydžių granuliųpavidalu. Plastiko gamintojai norėdami išgauti tam tikras savybes į granules deda dažų ar kitų priedų,priklausomai nuo to, ko reikia gaminamai produkcijai. Galiausiai iš šios dervos gaminama įvairiprodukcija: korpusai buitinei įrangai, pluoštas, plėvelės, maišeliai ir kt.

Polimerizavus etileną gaunama polietileno derva, kuri gali būti labai įvairių rūšių. Skirtingos polietilenorūšys tarpusavyje skiriasi tankiu ir molekulių svoriu. Nuo šių parametrų priklauso polietileno savybės,todėl jis gali būti naudojamas labai skirtingiems produktams gaminti. Vienas iš populiariausių produktų,gaminamų iš polietileno, yra plastikinis pirkinių maišelis.

Panašiai gaminamos ir kitos plastiko rūšys. Pavyzdžiui, polietilenas yra pagamintas iš vienos rūšiesmonomero – etileno, tačiau gamybos proceso metu galima kurti polimerus iš dviejų skirtingų rūšiųmonomerų. Taip galima išgauti šimtus skirtingų polimerų, priklausomai nuo to, kokie monomerai irkatalizatoriai yra naudojami gamybos proceso metu.

 • Kontaktai

  UAB “Plasteda”
  Adr.: Raudondvario pl. 242G, Kaunas, LT-47159.
  Įm. kodas. 301007552
  PVM mok. kodas: LT100003425919
  Bankas: AB SEB Bankas
  Banko kodas: 70440
  A.S. LT907044060008230674
  Mob. +370 630 80 080
  Tel.: +370 37 370364
  El. paštas: info@plasteda.lt

 • Produkcija

  gaminys 1 gaminys 2 gaminys 3 kiti gaminiai